Göz çevresi estetiği ile daha sıkı genç bir görünüm kazanın.

Göz çevresi kırışıklığı genellikle alt göz kapağına yakın bölgede gülerken ortaya çıkar. Gülerken ortaya çıkan kırışıklıklar bazı kişilerde ince çizgiler halindeyken bazılarında derin çizgiler olarak belirebilir.

Bir kişide gülmediği halde göz çevresinde çizgiler belirmişse, bu durum o bölgenin cildinin yaşlandığı anlamına gelir. Göz çevresi kırışıklığı güneş hasarına bağlı olarak genç insanlarda bile görülebilir. Bu tür kişilerde gülerken çizgiler daha da belirgin hale gelmektedir.

Göz çevresi kırışıklıkları kimlerde görülür?

Kazayağı çizgileri genel olarak açık tenli, açık renkli veya kızıl saçlı kişilerde erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Alt göz kapağında ortaya çıkan çizgiler alt kapaktaki kasların fazla çalışmasıyla ilgilidir.

Renkli gözlere sahip olanlar güneşe hassas oldukları için daha fazla göz kısma hareketi yaparlar. Göz çevresi kırışıklıkları güneş ışığına, cilt kuruluğuna veya sigaraya bağlı da gelişebilir. Koyu tenli kişiler ve cildi yağlı olanlarda göz çevresi kırışması daha az görülür.

İnce cilt yapısına sahip olanlarda erken yaşlardan itibaren ince çizgiler belirmeye başlar. Kalın cilde sahip olanlarda kırışıklıklar daha az sayıda ama daha derindir. Kırışıklıkların genişliği göz etrafı kasının çapına bağlıdır. Bazı kişilerde yanağa kadar inen kırışıklıklar olabilir.

Göz çevresi kırışıklığı nasıl tedavi edilir?

Göz çevresi kırışıklıklarını gidermek için en etkili yöntem botoks uygulamalarıdır. Mimiğe bağlı meydana gelen çizgiler, botoks yapılmasından 4-7 gün sonra hemen geriler.

Göz aralığı açılır, kaşta yükselme meydana gelir ve kişide genç görünüm elde edilir. Botoks göz çevresinde 3-5 ay süresince etkili olur. Göz cildi yaşlı ise botoks yanı sıra cildi yenileyen yöntemler yapılması tedavinin daha etkili ve kalıcı olmasını sağlar.

Göz altı torbası olanlarda, yüzü aşırı mimikli olanlarda botoks tedavisi daha dikkatli yapılmalıdır. Botoksun kas hareketini azaltmasına bağlı olarak gözaltı torbalarında artış görülebilir.

Yüz mimikleri fazla olanlarda botoks yapılmayan bölgelerde mimik artışı görülebilir. Bu sebeple botoks uygulamalarının tecrübeli kişilerce yapılmasında fayda vardır.

Göz çevresi kırışıklığı botoks dışında hangi yöntemlerle tedavi edilir?

Özellikle alt göz kapağının altındaki kırışıklıklar botokstan fayda görmeyebilir. Bu durumda göz çevresi cildini gençleştirmede kullanılan yöntemler kırışıklıkları daha etkili şekilde giderebilir. Göz çevresi kırışıklık ve sarkmaları gidermek için cilt yenileyen cihazlardan lazer, ışık, fraksiyonel cihazlar, radyofrekans en uygun seçimlerdir.

Ayrıca mezolift ve PRP’de cilt yenilemede oldukça etkili yöntemlerdir. Bu yöntemler botoksla ve ya botoks uygulaması yapmadan kullanılabilir. Başlangıç olarak fraksiyonel cihazlar veya radyofrekans tercih edilebilir. Eğer yanıt yetersizse veya göz çevresinin cildi çok yaşlı ise PRP veya mezoliftle birlikte uygulamak çok daha iyi sonuç verecektir.

Gözaltındaki cildin toparlaması, kırışıklıkların azalması ve göz altı morluğu için dolgu enjeksiyonları çok iyi sonuç verir. Bu bölgenin göze yakın olması sebebiyle dolgu işlemleri tecrübeli hekimlerce uygulanmalıdır.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple