İstanbul Randevu | Viyana Randevu
İstanbul: +90 533 816 61 98 | Viyana: +43 699 13 14 15 30 | English

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

 

Vücudun dış dünya ile direkt bağlantı kurduğu tek organ olan gözler, kendimizi ifade etmemizde, duygusal mesajları iletmemizde anahtar rol oynar.

Göz çevresinde genetiğe, dış etkenlere ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, yüzümüzde en erken fark edilenlerdir. İlk olarak gözaltında bulunan yağ dokusu kaybolmaya başlar.

Yaş ilerledikçe, kaz ayağı adı verilen ve mimiklere bağlı oluşan göz kenarı kırışıklıkları; üst gözkapaklarında bollaşma ve kaş ile birlikte aşağı doğru sarkma; alt gözkapaklarında ise, deride kırışıklık, morluk ve gözaltı torbaları meydana gelir.

Gözaltı torbaları ile yanak arasında, yanakların sarkmasına bağlı gözyaşı oluğu adı verilen derin bir hat oluşur. Kaşlar sürekli kaldırıldıkları için, alındaki çizgiler derinleşir. Bütün bunlar insana yorgun, uykusuz, üzgün ve daha yaşlı bir yüz ifadesi verir.

Gözkapağı estetiği (blepharoplasty), üst gözkapağı ya da alt gözkapağında oluşan fazlalıkların, sarkmaların ve torbalanmanın cerrahi yöntemle düzeltilmesidir. En sık yapılan yüz gençleştirme işlemi olan bu yöntemle, kişinin görünümü değişir, bakışları gençleşir, yüz ifadesi dinlenmiş ve enerjik bir hal alır. Genellikle 35-70 yaş gurubu için uygundur.

Gözkapağı ameliyatında (blepharoplasty), gözkapağı derisindeki ve derialtındaki ince kas tabakasındaki fazla kısımlar alınır, alt gözkapağında torbalanmaya yol açan yağ fazlalığı alınır ve/veya gözaltında yanağa doğru çökük duran alanlara yayılır ve/veya yanak yağ dokusu yukarı ilerletilir. Sonuçta; sarkıklığın giderildiği üst gözkapağı, sarkıklığın ve torbalanmanın yok edildiği, yanakla devamlılığı bozulmamış alt gözkapağı oluşturulur.

Arzu edilen göz çevresi estetiği için, bazen sadece gözkapağı estetiği yapmak yetmeyebilir. Üst gözkapağını kaşlar ve alınla, alt gözkapağını ise yanakla birlikte değerlendirmek gerekir. Özellikle 40 yaş üzeri kişilerde, eğer alın ve kaşlar gözlerin üzerine yığılmışsa önce bunlar, alın germe, şakak germe ve kaş kaldırma ile düzeltilmelidir.

Alt gözkapağında ise bozulmuş olan kapak-yanak ilişkisi düzeltilir. Torbalanmış olan yağlar aşağı doğru yanak üzerine yayılır, aynı zamanda orta yüz bölgesi yukarı doğru kaldırılır. Gerekiyorsa yanağa ve göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılır.

Kaz ayakları, şakak germe ile büyük ölçüde ortadan kaldırılır, botoks da uygulanabilir. Göz çevresindeki ince kırışıklıklar için, kimyasal peeling veya lazer; gözaltı morlukları gibi renk değişimleri için ise lazer veya yağ enjeksiyonları uygulanır.

Sosyal Medya

Op. Dr. Can İşler - FacebookOp. Dr. Can İşler - Twitter Op. Dr. Can İşler - Linkedin Op. Dr. Can İşler - Youtube Op. Dr. Can İşler - Instagram

Op. Dr. Can İşler
Estetik Cerrah Op. Dr. Can İşler Op. Dr. Can İşler hakkında bilgi alın.
(Visited 85 times, 1 visits today)

4 comments on “Göz Kapağı Estetiği

  Op. Dr. Can İşler Post author
  Reply

  Name: Merhaba. Alt veya üst göz kapağı ameliyatlarının ücreti farklıdır. Kesin ücreti öğrenmek isterseniz. 0090 533 816 61 98 nolu telefona, WhatsAppla resimlerinizi gönderirseniz, size daha net bilgi verebilirim. İyi geceler dilerim.

yasemin
Reply

Merhabalar, ben üst göz kapak ameliyati düsünüyorum, göz kapaklarim benim schlupflider. Bundan rahatsizim. Bununla ilgili sizden info ve viyana da oldugunuz bi vakit randevu isteyebilirmiyim.

  Op. Dr. Can İşler Post author
  Reply

  yasemin: Merhaba Yasemin hanım.8/11 nisan arası size randevu verebilirim. O tarihlerde Viyana da olacağım. Bana 0090 533 816 61 98 veya 0043 699 13 14 15 30 dan whatsApp ile yazarsanız size randevu da verebilirim. İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.