İstanbul Randevu | Viyana Randevu
İstanbul: +90 533 816 61 98 | Viyana: +43 699 13 14 15 30
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Özellikle genetik (erkek tipi) saç dökülmesi problemi olanlar için kellik kaçınılmaz bir sondur. Her ne kadar Minoxidil ve Finasterid gibi ilaçlar kullanılsa bile bunların etkisi kel kalma sürecini 10-15 yıl kadar daha uzatmaktadır. Yani 30 yaşında değilse bile 40-45 yaşında kellik problemi ile karşı karşıya kalırsınız. Kelliğin nedeni kıl köklerinin ölmesi olduğu için bu süreçten sonra hiçbir ilaç ve cerrahi müdahale yeniden saç çıkmasını sağlayamaz. Bu noktadan sonra yapılacak en mantıklı uygulama saç ekimi yaptırmak olacaktır.

Saç Ekimi

Uygulamanın en doğru tabiri kıl kökü nakli olacaktır. Çünkü yapılan insan vücudunda bulunan bir kılın kökü ile birlikte alarak vücudun başka bir noktasına taşıma işlemidir. Yazının giriş kısmında dikkat ettiyseniz kellik probleminin kıl köklerinin ölmesi ile ortaya çıktığını belirtik, saç ekimi işlemi ile ölmüş kıl köklerinin yerine enseden alınan yeni kıl kökleri nakil edilmektedir. Ekilen kıl kökleri genelde enseden alındığı için genetik dökülmeye karşı dayanıklıdır.

Nasıl Yapılır?

Saç ektirmeyi düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken kapsamlı bir araştırma ve karşılaştırma olmalıdır. İlk saç ekimi işlemi 1950 yılında Japonya’da yapılmış olup, 8-10 cm uzunluğunda 2-4 mm genişliğinde alınan saçlı deri kellik problemi olan alana nakil edilmiştir. Sonuç nasıl oldu dersiniz? Saçlar uzadığında tren raylarına benzer bir görünüm ortaya çıkmıştır. Tabii ki memnun edici olmadığı için yeni yöntemlerin arayışı devam etmiştir. Günümüze kadar birçok yöntem denenmiş olup, şuan sadece FUT ve FUE yöntemleri uygulanmaktadır. Hizmet alacağınız yer bu iki yöntemden birini uygulayacaktır.

Kimler Yaptırmalı?

20-70 Yaş arasındaki tüm sağlıklı insanlara yapılabilmektedir. Bu işlemi yaptıranların büyük bir bölümü dökülme sonucu kellik problemi ile yaşayanlar olmasına karşın aynı şekilde önlenemeyen saçkıran ya da saçınızda bulunan yara, yanık ve ameliyat izlerinin kapatılması için ekim yapılabilir. Saç ekimi daha çok erkekler tarafından yaptırılır anlayışı doğru değildir. Erkek tipi dökülmeye maruz kalan kadınlarda saç ekimi yaptırabilir.

Saç Ekiminde Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Öncelikle her iki saç ekimi yöntemi FUT ve FUE’yi yakından tanımalısınız. Benim önerim ve uyguladığım yöntem FUE olup, şuan için en başarılı uygulamalardan biridir. FUT eski yöntemlerde olup, kabaca tarif etmek gerekirse ameliyatla saç ekimi şeklinde tarif edilmektedir. Yazının devamında nasıl yapıldığını ele alacağız.

FUE Yöntemi Nedir, Avantajları Nelerdir?

Uygulama ilk olarak 2003 yılında Amerika’da yapılmış olup, 2006 itibari yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu tür uygulamaların eğitimi olmadığı için Türkiye’de FUE yöntemi uygulayanların sayısı çok azdır. Türkiye’de saç ekimi hizmeti veren merkezlerde büyük ölçüde FUT tekniği uygulanmaktadır. Şimdi dilerseniz FUT ve FUE arasındaki farkları yazının devamında görelim.

Ekimi Yapılacak Kıl Kökleri Tek Tek Alınır: FUT yönteminde ekilecek kıl kökleri ense kısmında iki kulak arasında kalan bölgede 2 cm genişliğinde kafa derisinin ameliyathane ortamında kesilerek alınması şeklinde yapılır. Alınan şerit şeklindeki kafa derisi daha sonra 2’li 3’lü kıl kökleri şeklinde yardımcı personel tarafından ayrılmaktadır. Tabii ki bu ayırma sürecinde kesici aletler kullanıldığı için kıl köklerine zarar verilebilmektedir. FUE yönteminde ise alınacak kıl kökleri 0,6 ya da 0,7 mm uçlarla ya da mikro motor dediğimiz aletle greftler halinde yapılmaktadır.

Vücudun Her Yerinden Kıl Kökleri Alınabilir: Saç ekiminde kullanılacak kıl kökleri genelde ense kısmından 2 kulak arasında kalan kısımdan alınmaktadır. Fakat her insanın ense bölgesi alım için uygun olmayabilir. FUE ile ekim yapıldığında alım yapılacak alan ense olmak zorunda değildir. Kişinin sakallarının gereksiz kısımlar ya da göğüs kısmında yer alan kıllardan alınabilmektedir. FUT yönteminde alım saç derisinin kesilmesi şeklinde olduğu için enseden başka yerden alınması imkânsızdır.

FUT Yönteminde Ekim Sonrası Ensede İz Kalır: Saç ekimi yaptırmak isteyenler kellik problemini ortadan kaldırmaya çalışırken bu sefer ensede dikkat çekici izin kalmasına neden olmaktadır. Çünkü ensede 2 kulak arasında kalan kısımdan 2 cm genişliğinde parça alındığı için parçanın alındığı kısımda ciddi bir iz kalacaktır. FUE yönteminde alım 0,6 mm iğne benzeri uçlarla yapıldığı için herhangi bir iz kalmaz. FUE’de iz kalmaması için maksimum 0,6 ya da 0,7 mm’den büyük uçlar kullanılmaması gerekir.

Alınan Kıl Kökleri Bekletilmeden Ekilmelidir: Kıl kökleri kan ve vitamin ile beslenen hücreler olup, onları bulunduğu yerden ayırdığınızda kısa sürede ölme durumu söz konusudur. Bu nedenle zaman kaybetmeden ekilmesi gerekir. FUT yönteminde ameliyathane ortamında alınan kafa derisi kılların ayrılması sürecinde birkaç saat geçmektedir. Bu durum kıl köklerinin ölmesine neden olabilir. FUE yönteminde ise alımlar kısa kısa periyodlarda olup, örnek 200-300 gerft alınarak bunlar zaman kaybetmeden ekilmektedir. Daha sonra tekrar alım yapılarak yeniden ekim yapılır.

FUE’de Kanal Açmaya Gerek Yoktur: FUT yönteminde ekim yapılacak alan kesici alet ile kanal açılarak yan 2-3 mm kesiler yapılarak ekim yapılır. FUE’de ise kesmeye gerek kalmadan 0,6 ya da 0,7 mm uçlarla delik açılarak açılan o deliğe kıl köklerinin konması şeklinde yapılır.

Kaç Kıl Kökü Ekmek Gerekir?

Evet, arkadaşlar yukarıda alım ve ekim esnasında FUT ve FUE arasındaki farkları gördük, şimdi ise kaç kıl kökü ekileceğine bakalım. Kıl kökleri genelde greft olarak hesaplanmaktadır. Greft parça olarak anılmaktadır. Alımlar greft olarak yapılmakta olup, gerft içerisinde 1-2 kıl kökü olmaktadır. Yani 1000 greft alım yapıldığında yaklaşık 2000-2500 kıl kökü anlamına gelmektedir. Ekilmesi gereken kıl kökü sayısını sizin isteğiniz ve beklentiniz ortaya koymaktadır. Aynı şekilde saçınızdaki açıklık (kellik) durumu ne kadar ekilmesi gerektiğini ortaya koyar. Bunun için aşağıda dökülme tipleri ve o açıklığı kapatmak için gerekli greft sayısı gösterilmektedir. Tabii ki ekilmesi gereken kıl kökü sayısını siz belirlersiniz.

Yeni dökülme evresiSaç Ekimi gerekli hale gelmiş

Ön Çizginin Ayarlanması ve Doğal Açı Oluşturmak FUE İle Mümkündür
Saç dökülmesinde sorun genelde ön çizgi dediğimiz kısımdan başlaması nedeniyle ekim yaptıran insanların ön çizgi yoktur. Bu nedenle saç ekiminde ön çizgi ve kıl köklerinin açısı çok önemlidir. Açıyı ancak FUE yöntemi ile verebilirsiniz.

Saç Ekimi Ne Kadar Zamanda Yapılır?
Uygulamanın süresi ekim yapılacak yöntem ve kıl kökü sayısına göre değişmektedir. FUT ile yapıldığında işlem daha uzun sürmektedir. Çünkü ameliyat ile alınan saçlı derinin ayrıştırması ile bazen 2-3 saat sürebilmektedir. Bu noktadan sonra ekime geçilir ve günlük en fazla 5000-9000 kıl kökü şeklinde yapılabilmektedir. Bu nedenle daha fazla ekim yapılacaksa bir sonraki günde devam etmek gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Neden Önemlidir?
Evet, arkadaşlar bir diğer önemli aşama ise ekim sonrasındaki yaşanan süreçtir. Ekim sonrası ilk yıkama ve şok dökülme hadisesi insanları korkutabilir. Bu nedenle araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biride ekim sonrasında bilmeniz ve dikkat etmeniz olacaktır.

İlk Yıkama Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalı?
Ekim yapılan alanda kabuk benzeri bir görüntü oluşur. Bu durum canınızı sıksa bile yıkama için acele etmeyerek 48 saat geçmesini beklemelisiniz. İlk yıkama mümkünse ekimi yapan doktor tarafından yapılmalıdır. Yıkama öncesi kıl köklerini besleyici serum uygulanmaktadır. İlk yıkama ile doktorunuz size yıkamanın nasıl olması gerektiğini öğretecektir.

Saç Derisindeki Kabuklardan Kurtulmak İçin Sabırlı Olun: Saç ekimi işleminde yüzlerce binlerce delik açıldığı için çok minimal kanama ve buna bağlı saçlı deride kabuk oluşur. 2 Gün yıkama yapılmadığı için kabuklanma daha sert bir hal almaktadır. Haliyle ilk yıkamada çıkması mümkün değildir. Kabuklardan kurtulmak için sakın acele etmeyin. Birçok insan bunlardan kurtulmak için saçlı deriye sert darbeler uygulamaktadır. Bu durum kesinlikle hatalı olup, pamuk gibi dokunuşlarla kıllara zarar vermemelisiniz. Doktor ilk yıkamayı yaptıktan sonra size bir losyon + şampuan önerecektir. İlk olarak losyonu saç derinize sürerek yaklaşık 30-60 dakika kabukların yumuşatmasını beklemelisiniz. Bu süreden sonra şampuan ile yıkamalısınız. Yıkama ilk 10 gün boyunca günlük olup, bu süreçte kabuklanmalar adım adım yok olacaktır.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Uzamaya Başlar?
Cevabı en çok merak edilen hususlardan biri ekilen kıl köklerinin ne zaman hayat bulacağı ve uzamaya başlayacağıdır. Ekilen kıl kökü zarar görmemesi ya da oksijensiz kalarak ölmemesi halinde ekimden bir gün sonra uzamaya başlayabilir. Fakat bu süreç çok uzun sürmeyecek ve şok dökülme dediğimiz uygulama karşınıza çıkacaktır.

Şok Dökülme İle Ekilen Saçlar (Yeniden Çıkmak Üzere) Dökülürler!
Saç ekimi yaptıran insanlar yeteri kadar araştırma yapmamaları halinde 2 hafta sonrası ortaya çıkacak şok dökülme onları korkutabilir. Aslında normal bir süreç olan şok dökülme hakkında kesinlikle araştırma yapmalısınız. Ekimden 12-15 gün sonra başlayan şok dökülme 8 haftaya kadar devam edebilir. Bu durum sakın sizi korku ve endişeye sevk etmesin. Şok dökülme saç ekimi yanı sıra kaş ve sakal ekimlerinde de görülmektedir.

Dökülenlerin Yerine 3-4 Ay İçinde Yenileri Çıkacaktır
Şok dökülme sonrasında yaklaşık 3-4 ay içerisinde artık kalıcı saçlarınız çıkmaya başlayacaktır.  En geç 1 yıl içinde ekilen tüm kıl kökleri çıkmış olacaktır.

Saç Ekimi Kime Yaptırılmalı?
Öncelikle yapılan bu işlemin estetik uygulama olduğunu unutmamalısınız. Günümüzde saç ekimi uzmanı şeklinde birçok insan olsa da hiç biri söylendiği gibi değildir. Çünkü saç ekimi uzmanı diye bir meslek ya da üniversitelerde eğitim alabileceğiniz bölüm yoktur. O nedenle mutlaka estetik ve plastik cerrahi uzmanlarından hizmet almanızı öneriyoruz.

Türkiye ve Avrupa’da FUE Yöntemiyle Saç Ekimi Yapıyoruz
Evet, arkadaşlar saç ekimi için ben ya da diğer estetik ve plastik cerrahi uzmanı arkadaşları tercih edebilirsiniz. Ben bu işlemi İstanbul Şişli ve Avusturya (Viyana) kliniklerimde gerçekleştiriyorum. Arzu eden arkadaşlarımız ile görüşme yaparak gerek Türkiye gerekse Viyana kliniğimde FUE yöntemi ile yapabiliriz. Aşağıda bana ulaşabileceğiniz adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

İstanbul / Nişantaşı
Şakayık Sokak Gül Apt. No:69 Kat:2
0212 240 22 18 GSM: 0533 816 61 98

Avusturya / Viyana
Piaristengasse 2-4/4 1080 Wien / Österreich
+ 43 699 13 14 15 30

İsviçre / Zürich
Franklinstrasse 31, 8050 Zürich/Schweiz
+ 43 699 13 14 15 30

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?
Yukarıda yer alan detaylara göz attıysanız ekim ücretlerinin greft olarak hesaplandığını görürsünüz. Ödemeniz gereken toplam ücret ekilecek kıl kökü sayısına bağlı olarak değişmektedir. Sağlık Bakanlığının yasağı nedeniyle burada size ücret bilgisi veremiyoruz. Ama aşağıda yer alan formu kullanarak saç ekimi ücret bilgisine ulaşabilirsiniz. Özellikle resim yükle kısmından saç ektirmek istediğiniz kısmın resmini çekerek gönderirseniz daha net bilgiler verebiliriz. Sizlerden gelen formlara tercih ettiğiniz iletişim yöntemine göre dönüş yapılmaktadır.

Saç Ekimi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
  2
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Email ile cevaplayın
  Telefon ile arayın
  3
 • Resim Ekle*Saç ekimi yaptırmak istediğiniz bölgenin resmini yükleyiniz (Zorunlu Değil)Yükle
   4
  • Mesajınız*Bize sormak ve iletmek istediğiniz hususları buraya giriniz.
   5
  • Saç ekimi ücretleri Sağlık Bakanlığının yasağı nedeniyle İnternet siteleri de dahil olmak üzere yasaktır. Ücret bilgilerine yukarıda yer alan formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
   6
  • 7


  Sorularınızı Bekliyorum

  Saç ekimine karar vermeden önce mutlaka bol bol araştırmalı ve uzmanların görüşlerine başvurmalısınız. Bana bu konuda sormak ve öğrenmek istediğiniz hususlar varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz. En kısa sürede yine bu sayfada sizlere yanıt vereceğim.

  Saç Dökülmesi Nedenleri Sayfamızı İncelediniz mi?
  Bu sayfada yer alan bilgiler daha çok saç ekimi yaptırmak isteyenlere yönelik olduğu için dökülme hususuna dair fazla bilgi olmayabilir. Sizin içinde hazırladığımız özel bir sayfa bulunmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklarsanız saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve çözümüne yönelik detayları görebilir ve sorularınızı oradan da iletebilirsiniz. https://www.canisler.com/sac-dokulmesi-nasil-onlenir/

  39 comments on “Saç Ekimi

  Onay
  Reply

  Sac ekimi yapilduktan sonra sac cikana kadar olusan rezil görüntüyle insanlar aylarca nasil disari çıkıyorlar vallahi sasirdim. Buyuk dert.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Onay:Merhaba. Haklısınız, ancak gülü seven dikenine katlanır. İyi sonuç alınacaksa, belli bir süre bu sıkıntılı duruma katlanılmak zorunda kalınıyor. İyi günler dilerim.

  Dog
  Reply

  Merhaba. Yaşım 21. Kafa bolgemin sag ve sol taraflarindan yaklasik 3 4 cm acilma yapti. Ust ve ön orta bolgelerde ise seyrelmeler mevcut (fazla isikta deri gorylebilecek şekilde) Fue yontemiyle sac ekimi yaptirmak istiyorum ancak yasim daha genç olduğu icin ilerde yasanabilecek dokulmeler yüzünden kötü görüntü olusmasindan korkuyorum. Seyrek yerlere de daha sonra dokulmeler olduğunda anlasilmayacak ve kötü görüntü olusturmayacak sekilde ekim yapilmasi mümkün mu. 6000 greft icin fiyatiniz nedir. Bana bilgi verir misiniz ?

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Doğan: Merhaba.Saç ekimi yapılırken,o andaki mevcut saçların durumuna göre planlama yapılır ve bu plana göre saç ekimi yapılır. Sizin daha sonra nerede ne kadar saç döküleceğini, şimdiden kimse bilemez. 6000 greft çok abartılı bir sayı. canisler@hotmail.com veya 0090 533 816 61 98 numaralı telefona; tam önden, her iki yandan , arkadan ve tepeden saçlı deri resimlerinizi lütfen gönderiniz. Bu resimlere göre bir değerlendirme yapabilirim. İyi günler dilerim.

  Dogan
  Reply

  Merhaba. Yaşım 21. Kafa bolgemin sag ve sol taraflarindan yaklasik 3 4 cm acilma yapti. Ust ve ön orta bolgelerde ise seyrelmeler mevcut (fazla isikta deri gorylebilecek şekilde) Fue yontemiyle sac ekimi yaptirmak istiyorum ancak yasim daha genç olduğu icin ilerde yasanabilecek dokulmeler yüzünden kötü görüntü olusmasindan korkuyorum. Seyrek yerlere de daha sonra dokulmeler olduğunda anlasilmayacak ve kötü görüntü olusturmayacak sekilde ekim yapilmasi mümkün mu. 6000 greft icin fiyatiniz nedir. Bana bilgi verir misiniz ?

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Doğan: Merhaba.Saç ekimi yapılırken,o andaki mevcut saçların durumuna göre planlama yapılır ve bu plana göre saç ekimi yapılır. Sizin daha sonra nerede ne kadar saç döküleceğini, şimdiden kimse bilemez. 6000 greft çok abartılı bir sayı. canisler@hotmail.com veya 0090533 816 61 98 numaralı telefona; tam önden, her iki yandan , arkadan ve tepeden saçlı deri resimlerinizi lütfen gönderiniz. Bu resimlere göre bir değerlendirme yapabilirim. İyi günler dilerim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Nuri sütçü: Merhaba, mesajınızı lütfen tekrar gönderir misiniz? iyi günler dilerim.

  emre yaman
  Reply

  Merhabalar hocam ben 21 yasindayim uste seyrelmeler var cok hemde bu 2 ay sonra askere gidicem askere gidince dokulme olucaktir zaten ben bir cok arastirma yaptim size guvene bilecegimi dusunuyorum ama askerdeyken uz.cavus olucam meslek edinicem bilirsiniz bu nedenle sorum şu askerdeyken şapka takmak zorundayim eger sac ekimi yapinca sapka sorun olurmu ?

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   emre yaman: Merhaba. Saç ekiminden üç hafta sonra şapka kullanmanızda bir sakınca yoktur. İyi günler dilerim.

  emre yaman
  Reply

  Merhabalar msj attimda galiba gelmedi sac ekmeyi dusunuyorumda askerim sapka takmam zorunlu oldugu icin sorum su sekilde olucak sac ektigim zaman sapka taktigimda sorun cikarmi?

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   emre yaman: Merhaba, geç cevap için özür dilerim. Saç ekiminden 3 hafta sonra şapka takmanızda bir sakınca yoktur. Siz yakın zamanda düşünüyorsanız, 0533 816 61 98 den randevu alarak benimle irtibata geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Kadir: Merhaba; Bence ekim sonrası 8 ay geçmeden topik gibi kimyasal kullanılmamalı. İyi günler dilerim.

  Burak
  Reply

  Merhaba hocam,
  Benim şakak bölgemde birinde hafif gerileme varken diğerinde seyreklik var bundan dolayı saçım çok dağınık durmakta.Yaşım 25 ve yaklaşık 2 yıldırda böyle daha da ilerlemiyor.Göğüs kıllarından sıklaştırma işlemi mümkün müdür?( göğüs kıllarından sıklaştırma tavsiye edermisiniz).Var olan saçlara herhangi bir zarar gelir mi? teşekkür ederim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Burak: Merhaba; Bu sorunuza cevap vermem için bana tam önden her iki yandan arkadan ve tepeden saçlı deri resimlerinizi gönderiniz lütfen.İyi günler dilerim.

  Abdülhey
  Reply

  Saçımda dökülme var ve hala devam ediyor.Saç ekimi için gittiğim doktor saç dökülmesi bitene kadar ekimi yaptırmamam gerektiğini söyledi.bir kaç yıl saçlarımın dökülmesini beklemek istemiyorum haliyle.ilaç kullanımı haricinde ne önerirsiniz?Genetik saç dökülme.Tüm ailede kellik problemi var maalesef.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Abdülhey: Merhaba: Saç dökülmesi sonucu oluşan görünüm sizi rahatsız ediyorsa, saç ekimi uygulanır. Tüm saçlar dökülsün bekleyelim yaklaşımı yanlıştır. İlaçlar dışında PRP tedavisi uygulayın, sigara içmeyin. Kan tetkiki yaptırın (Hormon,demir, tiroid hormon,eser element düzeyleri). Genetik dökülmede saçları mümkün olduğu kadar korumak dışında ve saç ekimi dışında bir çözüm yok maalesef.İyi günler dilerim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   İsmail: Merhaba sanırım sorunuzu yanıtlamıştım. 4000 grefte (10000 saç kökü) kadar saç ekim ücreti 5000 tl.dir. Ücrete; ilaçlar, ilk yıkama ve bir senelik kontroller de dahildir.İyi günler dilerim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   İsmail: Merhabalar. 4000 grefte (10000 saç kökü) kadar saç ekim ücreti 5000 tl.dir. Ücrete; ilaçlar, ilk yıkama ve bir senelik kontroller de dahildir.İyi günler dilerim.

  Mustafa
  Reply

  Hocam Merhaba. Benim yaş 25 saçlar çok hizli bir şekilde dökülüyor, ekim olabilir mi, kaç greft olur bilgi alabilir miyim

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Mustafa: Merhabalar. Bana tam önden, her iki yandan, arkadan ve tepeden saçlı deri resimlerinizi, canisler@hotmail.coma e-mail ile veya 0090 533 816 61 98 nolu telefona WhatsApp la gönderiniz. Size ancak bu şekilde cevap verebilirim. İyi akşamlar dilerim.

  tolga
  Reply

  Merhaba hocam yaşım 20 askerim izne geldim kafamda iki üç parça yanık izi var yanık saç ekimi yapıyormusunuz. Yapyorsaniz fiyat ne olur 9’unda iznim bitiyor nâsıl yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   tolga: Merhaba. Öncelikle resimlerinizi gönderin. Tam önden her iki yandan arkadan ve tepeden. Yanık olan bölgelerin daha yakından resimlerini gönderin. Ne zaman yandı, ne ile yandı? Ekim işi ciddi iş, öyle izin arası olmaz. Siz resimleri canisler@hotmail.com a gönderirseniz, ben cevabı size yazarım. İyi günler dilerim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Nur. Merhabalar. Alın genişliğini daraltmak için saç ekimi yapıyorum. Bana, inceleme için resim gönderebilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Nur: Merhaba; Alın genişliğinizi daraltmak için saç ekimi yapıyorum. Bana, inceleme için resim gönderebilirsiniz. İyi günler dilerim.

  Can
  Reply

  Hocam merhaba benim sorum biraz farklı
  yaşım 23 stres ten saçımın küçük bir bölümü (avuç içi kadar)beyazladı.
  oradaki saçlar alınıp tekrar ekim yapılabilir mi ?teşekkür ederim.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Can : Merhaba, Aynı soruyu farklı isimlerle kerelerce sormuşsunuz. Size cevap yazdım.İyi günler dilerim.

  Name *
  Reply

  Hacam merhaba benim sorum bira z farklı
  zannımca stresten ,saçımın küçük bir kısmında (avuç içi kadar )beyazlama oldu.onlar alınıp yerine ekim yapılabilir mi?teşekkür aderim .

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Name: Ali: Merhaba; Beyazlayan saçlar alınıp yerine ekim yapılır tabi ki. Ama o saçlar da beyazlarsa ne yapacağız. Bence stresin geçmesini bir süre bekleyin. Resim gönderebilir misiniz? İyi günler dilerim.

  Ali
  Reply

  Hacam merhaba benim sorum bira z farklı
  zannımca stresten ,saçımın küçük bir kısmında (avuç içi kadar )beyazlama oldu.onlar alınıp yerine ekim yapılabilir mi?teşekkür aderim .

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Ali: Merhaba; Beyazlayan saçlar alınıp yerine ekim yapılır tabi ki. Ama o saçlar da beyazlarsa ne yapacağız. Bence stresin geçmesini bir süre bekleyin. Resim gönderebilir misiniz? İyi günler dilerim.

  Can
  Reply

  Hocam merhaba benim sorum biraz farklı
  Zannımca stresten, kısa bir sürede saçımın küçük bir kısmı (avuç içi kadar) yoğun bir şekilde beyazladı .onlar alınıp yerine tekrar ekim yapılabilir mi?teşekkür ederim

  Arda
  Reply

  merhaba
  Şu an saçımda bir dökülme yok.
  Benim ensemdeki saçlarım kafamın üstündeki saçlara göre uzadığında daha kıvırcık oluyor. Saç ekimi yapıldığında saçımın üst tarafıda kıvırcıklaşırmı ensem gibi. Birde saçımızın çatal kısımlqrının kaşlarımıza olan uzaklığının normal mesafesi nedir.

   Op. Dr. Can İşler Post author
   Reply

   Arda: Merhaba; Enseden alınan saçlar kıvırcık ise, ekim yapıldığı alanda da kıvırcık olarak çıkar. Bu mesafe değişir.(7/10 cm arası). Estetik yüz üçe ayrılır ve bu üç mesafenin birbirine eşit olması arzu edilir. 1. Saç çizgisi ile kaş arası mesafe; 2. kaş arası ile burunun alt sınırı arası mesafe; 3. Burun al sınırı ile çene alt sınırı. İyi günler dilerim.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.