Dudaklarınıza sihirli dokunuş…

Kıvrımlı ve dolgun dudaklarınızın hatları daha belirgin olsun, çizgilerinden kurtulsun. Dudaklarınıza sihirli bir dokunuşa hazır olun.

Üst dudaktaki diklemesine çizgiler yaşlanmanın en güçlü belirtilerindendir. Sigara içen kişilerde bu çizgiler daha sık görüldüğü için sigara çizgileri olarak da bilinir. Sigara içmeyenlerde de dudak çizgileri çok sık görülmektedir.

Dudak çevresindeki deri incedir ve yağ dokusundan fakirdir. Bu yüzden güneş ışınlarından fazla etkilenerek erken yaşta kırışmaya başlar. Buna ek olarak mimik hareketlerine bağlı olarak bu bölgedeki kasların fazla çalışması dudak etrafında kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur.

Dudaktaki dikey çizgileri gidermekte en hızlı tedavi hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamalarıdır.

Dudak çizgilerine dolgu nasıl yapılır?

Dudağın yaşla birlikte dolgunluğunun azalması çizgilerin daha kolay çıkmasına sebep olur. Bu yüzden dolgu maddesi uygulamaları hem dudağa hem çizgilere yapılmalıdır.

Dudak üstü dolgusunda doğal olmayan görünümlerden kaçınmak için acele edilmemelidir. Dudak üstü çizgilerini yok etmek için bir anda çok miktarda hyaluronik asitli dolgu uygulamak dudakta ördek görünümü yaratabilir.

Bu yüzden kırışıklıklara az miktarda hyaluronik asitli dolgu yapılmalıdır. Daha sonra küçük oranlarda hyaluronik asitli dolgularla devam edilmelidir. Böylece hem doğal hem kırışıksız görüntü elde edilebilir.

Dudak çizgilerine dolgu dışında hangi tedaviler yapılır?

Dudak derisi yaşlanmışsa dolgu uygulamadan önce cildi gençleştiren işlemler tedavi sonuçlarının daha güzel olmasını sağlar. Dudak üstü derisini lazer, radyofrekans, fraksiyonel sistemler, PRP ve mezoliftle yenilemek dolgunun etkinliğini ve süresini artırır. Çok güçlü mimikleri olanlarda botoks yaparak etkinlik artırılabilir. Çok düşük miktarda ve yüzeysel yapılır. Bu bölgede botoks uygulamak sadece yardımcı bir tedavidir. Ana tedavi değildir.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple