Meme estetiği ile hayalinizdeki dik ve dolgu göğüslere kavuşabilirsiniz.

Meme estetiği, küçültme, büyütme, dikleştirme gibi operasyonları kapsamaktadır. Göğüs estetiği sayesinde istediğiniz ideal göğüs ölçülerine kavuşabilirsiniz. Meme estetiği ameliyatları kolay uygulanır ve sonuçları tatmin edicidir.

Göğüsler; omuz genişliği, bel ve kalça çevresi yanında kadının estetik bütünlüğünü tamamlayan önemli yapılardan biridir. Her kadın güzel görünümlü göğüslere sahip olmak ister; ancak genetik veya hormonal nedenlerden dolayı meme gelişimi yetersiz kalabilir, biri diğerinden daha küçük olabilir.

Hamilelik ve emzirme sonrasında veya aşırı kilo verme sebebiyle meme hacim kaybına uğrayabilir, sarkabilir. Bu durumda meme büyütme ameliyatı ile daha dolgun, estetik olarak daha güzel görünümlü göğüsler oluşturmak mümkündür.

Meme büyütme ameliyatı, yapıldıktan sonra kadınların ‘neden daha önce yaptırmadım’ dediği bir işlemdir.

Kişinin kendi yağ dokusundan yapılan meme büyütme ameliyatları sınırlı sonuçlar vermiştir. Günümüzde meme büyütmede geçerli yöntem silikon protezlerdir. Silikon tabiatta bulunan tamamen doğal bir elementtir. Silikatlar, insan bağ dokusunun ayrılmaz elementlerinden biridir. Meme protezinin silikon olan dış yüzeyi düz veya pürtüklüdür; yuvarlak ve damla (anatomik) şekilleri mevcuttur. Protez içindeki dolgu maddesi, silikon orijinli jel veya serum fizyolojiktir. Her protezin avantaj ve dezavantajları vardır. Memenin durumuna göre hangisinin daha uygun olacağına, hasta ile birlikte konuşularak karar verilmelidir.

Ameliyat öncesi, protez uygulanacak kişiye meme ultrasonografisi, 40 yaş üzerinde ise mamografi ve meme ultrasonografisi yapılır.

Ameliyat, hastane koşullarında genel anestezi altında uygulanır ve 1-2 saat sürer. Protez 4-5 cm.lik bir kesi ile; meme altı kıvrımı (submammarian), meme başı çevresi (sirkumareolar), koltukaltı (aksiler) veya çok nadiren göbek deliğinden (periumblikal) yerleştirilir. Başlangıçta belirgin olan izler, zamanla çok az görünür hale gelirler.

Memenin yapısına göre protez, meme dokusu arkasına (subglanduler), göğüs kası arkasına (subpektoral), kısmen meme dokusu, kısmen göğüs kası arkasına (dual plan) veya göğüs kası zarı arkasına (subfasyal) yerleştirilir. Kesinin yerine, protezin şekil ve büyüklüğüne ve yerleşim bölgesine; hasta görüşmesi ve muayenesi sonrası, hasta birlikte karar verilir.

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer, ağrı minimaldir. Protez göğüs kası arkasına konmuşsa, birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir.

Ameliyat sonrası memeye sutyen veya sargı uygulanır. Erken dönemde ödem, meme başlarında artan veya azalan duyarlılık, kesi çevresinde hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur, hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. Erimeyen dikişler 10-12. gün sonra alınabilir; eriyen dikişlerin alınmasına gerek yoktur. 3. haftadan sonra protez yerine yerleşir ve meme normal işlevini kazanır. Hastaya 2 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir.

Protezle meme büyütme ameliyatı, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını ve psikososyal yapısını düzelten, onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Ameliyatın Karnesi

İstanbul’da kalınması gereken süre: 3 gün.

Yaş sınırı: Özel bir durum söz konusu değilse 18 yaştır. Üst sınır ise kişin genel sağlık durumuna bağlıdır.

Ameliyat öncesi hazırlık: Ameliyattan 2 hafta öncesi başlayarak sigara içilmemesi ve aspirin kullanılmaması gereklidir.

Operasyonun yapıldığı yer: Ameliyathane.

Anestezi şekli: Genel anestezi.

Süre: 2-3 saat.

Hastanede yatış süresi: Aynı gün taburcu veya 1 gece.

Dren: Dren kullanmak gerekirse 1-2 gün sonra alınır.

Ağrı: Bir kaç gün hafif ağrı sızlama, kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Basit ağrı kesiciler yeterlidir.

Şişme, morarma: Orta derecede, 3-6 gün sürer.

Pansuman: 4 günde tamamen çıkarılır.

Dikişler: Erimeyen dikişler 10-12. gün sonra alınır; eriyen dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

İşe ve günlük hayata dönüş: 3-7 gün sonra.

Spor: İkinci haftada hafif egzersiz ve yürüyüşler. Üçüncü haftada havuza ve denize girebilme. Beşinci haftada yüzme ve diğer sporlar yapılabilir.

Son şekil: 6-12 ay sonra son şeklini alır.

Sonuçların kalıcılığı: Ömür boyu kalıcı.

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple