Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği ile yorgun ve bitkin bakışlara elveda.

Gözkapağı estetiği (blepharoplasty), üst gözkapağı ya da alt gözkapağında oluşan fazlalıkların, sarkmaların ve torbalanmanın cerrahi yöntemle düzeltilmesidir.

Vücudun dış dünya ile direkt bağlantı kurduğu tek organ olan gözler, kendimizi ifade etmemizde, duygusal mesajları iletmemizde anahtar rol oynar.

Göz çevresinde genetiğe, dış etkenlere ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, yüzümüzde en erken fark edilenlerdir. İlk olarak gözaltında bulunan yağ dokusu kaybolmaya başlar.

Yaş ilerledikçe, kaz ayağı adı verilen ve mimiklere bağlı oluşan göz kenarı kırışıklıkları; üst gözkapaklarında bollaşma ve kaş ile birlikte aşağı doğru sarkma; alt gözkapaklarında ise, deride kırışıklık, morluk ve gözaltı torbaları meydana gelir.

Gözaltı torbaları ile yanak arasında, yanakların sarkmasına bağlı gözyaşı oluğu adı verilen derin bir hat oluşur. Kaşlar sürekli kaldırıldıkları için, alındaki çizgiler derinleşir. Bütün bunlar insana yorgun, uykusuz, üzgün ve daha yaşlı bir yüz ifadesi verir.

Gözkapağı estetiği (blepharoplasty), üst gözkapağı ya da alt gözkapağında oluşan fazlalıkların, sarkmaların ve torbalanmanın cerrahi yöntemle düzeltilmesidir. En sık yapılan yüz gençleştirme işlemi olan bu yöntemle, kişinin görünümü değişir, bakışları gençleşir, yüz ifadesi dinlenmiş ve enerjik bir hal alır. Genellikle 35-70 yaş gurubu için uygundur.

Gözkapağı ameliyatında (blepharoplasty), gözkapağı derisindeki ve derialtındaki ince kas tabakasındaki fazla kısımlar alınır, alt gözkapağında torbalanmaya yol açan yağ fazlalığı alınır ve/veya gözaltında yanağa doğru çökük duran alanlara yayılır ve/veya yanak yağ dokusu yukarı ilerletilir. Sonuçta; sarkıklığın giderildiği üst gözkapağı, sarkıklığın ve torbalanmanın yok edildiği, yanakla devamlılığı bozulmamış alt gözkapağı oluşturulur.

Arzu edilen göz çevresi estetiği için, bazen sadece gözkapağı estetiği yapmak yetmeyebilir. Üst gözkapağını kaşlar ve alınla, alt gözkapağını ise yanakla birlikte değerlendirmek gerekir. Özellikle 40 yaş üzeri kişilerde, eğer alın ve kaşlar gözlerin üzerine yığılmışsa önce bunlar, alın germe, şakak germe ve kaş kaldırma ile düzeltilmelidir.

Alt gözkapağında ise bozulmuş olan kapak-yanak ilişkisi düzeltilir. Torbalanmış olan yağlar aşağı doğru yanak üzerine yayılır, aynı zamanda orta yüz bölgesi yukarı doğru kaldırılır. Gerekiyorsa yanağa ve göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılır.

Kaz ayakları, şakak germe ile büyük ölçüde ortadan kaldırılır, botoks da uygulanabilir. Göz çevresindeki ince kırışıklıklar için, kimyasal peeling veya lazer; gözaltı morlukları gibi renk değişimleri için ise lazer veya yağ enjeksiyonları uygulanır.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Ameliyatın Karnesi

İstanbul’da kalınması gereken süre: 3-4 gün

Ameliyatın yapıldığı yer: Bir hastane ameliyathanesi

Anestezi şekli: Lokal anestezi, sedasyonlu lokal anestezisi veya genel anestezi,

Ameliyat süresi: 1-3 saat

Hastanede yatış süresi: 0-1 gün

Ameliyat sonrası: Bir kaç gün hafif sızlama olur. Basit ağrı kesiciler yeterlidir.

Şişme, morarma: Orta derecede, 5 gün sürer.

Pansuman: Bantlar 5-7.günde tamamen çıkarılır.

Dikişler: 7. günde estetik dikişler alınır.

İşe ve günlük hayata dönüş: 5-7 gün sonra

Spor: 2. haftada hafif egzersiz ve yürüyüşler, havuza ve denize girebilme, 1 ay sonra diğer sporlar yapılabilir.

Tedavi sıklığı: Çoğunlukla bir kez

Sonuçların kalıcılığı: Kalıcı. Yaşam tarzı, devam eden yaşlanma ve yerçekimi sonucu etkiler.

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple