Yorgun görünüme elveda…

Gözaltı ışık dolgusu göz altındaki yorgun ve çökük görüntüyü gidermek için kullanılır. Genel olarak hyaluronik asitli dolgular tercih edilir. Genel olarak göz altı çöküklüğü ve morluğu olan kişilere uygulanır.

Gözaltı ışık dolgusu göz altındaki yorgun ve çökük görüntüyü gidermek için kullanılır. Genel olarak hyaluronik asitli dolgular tercih edilir. Genel olarak göz altı çöküklüğü ve morluğu olan kişilere uygulanır. Gözaltı çukuru ön planda olup, torbalanma eğilimi az olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Aşırı torbanın eşlik ettiği gözaltı çöküklüğünde tercih edilmez.

Göz altı çukuruna yanak sarkması ve çöküklüğü eşlik edebilir. Bu durumda göz altı dolgusu yanak dolgusu ile birlikte yapılırsa daha etkili olur. Yapıldıktan sonra hemen etkisi görülmekle birlikte en iyi sonuç 1 ayda ortaya çıkar.

Gözaltı dolgusunun süresi 1-3 yıl arasında değişebilir. Çok pratik olan bu yöntemin avantajlarından biri hyaluronik asitin kolayca eritilebilmesidir. Gözaltı anatomik yapısı nedeniyle özel bir bölgedir. Bu nedenle göz altı dolgusu anatomiyi iyi bilen deneyimli doktorlarca yapılmalıdır. Hyaluronik asit miktarı kişiye göre değişir.

Yapılacak işlemde acele edilmemeli, işlem 2-3 uygulamaya bölünerek güvenle ve sonuçlarını görerek yapılmalıdır.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgular gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde uygulanmaktadır. ışık dolgusu uygulanırken yavaş bir şekilde verilmelidir. Gözaltı dolgusı içersin de bulunan lokal anestezik madde nedeniyle işlem sonrasında ağrı yapmaz. Yine de iğnelerin bazı kişilerde şişme ve morarma yapması sebebiyle göz altı dolgusu kanül ile birlikte verilmelidir.

Kullandığımız kanülün ucu künt olduğundan dolayı uygulanan bölgede morarma veya şişme riskini azaltır. Gözaltı ışık dolgusu ne kadar sürmektedir ışık dolgusu 15-20 dakika sürmektedir. Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar kolay ve pratik bir işlem olduğundan dolayı kişi işlem sonrası günlük sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Gözaltı ışık dolgusu neden uygulanır?

Bazı kişilerde yaşa veya yapıya bağlı gözaltları koyu ve çökük gözükür. Bu görüntü kişilere yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görüntü verir. Bu tür şikayetleri olan kişilere gözaltı dolgusu uygulandığında aydınlık ve sağlıklı görüntü hemen ortaya çıkar.

Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkilidir.

Gözaltı dolgu uygulamalarında hangi maddeler kullanılır?

Gözaltı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit maddesi tercih edilmelidir. Hyaluronik asit zamanla eriyen ve bir sorun olduğunda hyaluronidaz ile eritilebilen bir dolgudur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir.

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürer? Göz çevresini gençleştirmek, morluklar ve çöküklük için uygulanan gözaltı dolgusu 15-18 ay etkilidir.

Gözaltı dolgusu uygulamalarının riski nedir?

İğne ile yapılan gözaltı dolgu uygulamalarında geçici morluk olabilir. Teosyal Redensity 2 Gözaltı dolgusu kanül denilen ucu sivri olmayan özel bir iğne ile yapılırsa morluk riski ortadan kalkar. Gözaltına dolgusundan sonra kapatıcı makyaj yapılabilir.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple