H100 aşısı, cildi yapılandıran, elastikiyeti ve parlaklığı geri kazandıran bir formülasyondur.

Yeni başlayan veya devam eden yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede etkili bir uygulamadır.

Gençlik iksiri H100 aşısı nedir?

İçerisinde çok yoğun miktarda hyaluronik asit ile birlikte, mannitol, kollajen üretimini arttıran peptitler, amino asitler, vitaminler ve aktivasyonu artıran ek maddeler bulunan, çok etkili, aging amaçlı kullanılan bir medikal üründür.

İçeriğinde yüksek oranda, çok güçlü antioksidanlardan olan “%5 mannitol” ü barındıran bir mezoterapi ürünüdür. Ciltte meydana getirdiği “yenilenme” ve dokularda yarattığı “geri dönüşüm” etkisiyle, “gençlik aşısı” olarak anılmaktadır.

Kullanılan madde güvenilirdir ve yan etkilere neden olmaz. Sonuçlar hızlı ve mükemmeldir.

Gençlik iksiri H100 aşısı kullanım amaçları nelerdir?

Cildimiz yıllar içerisinde yıpranır; ciltte elastikiyet ve nem kaybı meydana gelir. Buna bağlı olarak, daha cansız ve sarkmaların arttığı bir cilt oluşur, yani cilt yaşlanması. H-100 Gençlik aşısı, cildimizin zaman içerisinde maruz kaldığı bu yaşlanma belirtilerine karşı Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesinde uzun yıllardır doktorlar tarafından, anti-aging amaçlı kullanılan bir mezoterapi ürünüdür.

H100 aşısı, öncelikle derinin nem kapasitesini yoğun bir şekilde arttırır, sonra sarkmış ve deforme olmuş bölgeleri sıkılaştırır, liftingi sağlar ve son olarak kırışıklıkları azaltır. Böylece yaşlanma belirtilerini geciktirir. Cildin daha aydınlık ve berrak, tazelenmiş ve yenilenmiş görünüme ulaştırılmasına yardımcı olur.

Gençlik iksiri H100 aşısı kullanım alanları nelerdir?

20 yaşından sonraki, doktorların uygun gördüğü her yaştaki kişiye uygulanabilir. Genellikle yüz, buyun, gıdı, dekolte ve el üzerlerine uygulanır.

H100 aşısı ev kullanımı için uygun değildir. Sadece profesyonel uygulamalarda kullanılmalıdır.

Gençlik iksiri H100 aşısının başlıca yararları nelerdir?

Öncelikle cildimizin yapısında da bulunan hyaluronik asidin, dokudaki aktivasyonunu devam ettirir ve ömrünü uzatır. Deride hücre yenilenmesini hızlandırır. Böylece derinin sıkılaşmasını sağlar, kırışıklıkların ve yüz mimik çizgilerinin açılmasını sağlar. Cildin elastikiyetini artırmasında yardımcı olur. Bunların dışında, deride su tutarak nemlendirmeyi arttırır ve dokuları tamir eder. Deri altındaki kas dokusunu da destekleyerek, sarkmaların azalmasını sağlar.

Gençlik iksiri H100 aşısı neler içerir ve etki mekanizmaları nasıldır?

H-100 gençlik aşısı bir cilt gençleştirme kokteylidir. Aşısının içeriğindeki kokteylde, cildin ihtiyacı olan yüksek oranda hyaluronik asit ve mannitol, önemli peptidler, mineraller ve vitaminler bulunur.

Hyaluronik asit: 5 ml. sinde 100 mg hyaluronik asit bulunur. En çok bebek cildinde bulunan hyaluronik asit, deride su tutarak dokuların tamir edilmesine ve elastikiyetin artmasına yardımcı olur; derinin nemini artırır. Cilde parlaklık ve canlılık da veren hyaluronik asit, aynı zamanda kollajenin yapı taşlarından biridir. Cilde verildiği zaman, yeni kollajen yapımını da tetikler. Bu da cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına olumlu etki eder.

Mannitol: Mannitol %5 olarak bulunur. Bilinen en güçlü antioksidanlardandır. Derinin nem kapasitesini artırarak, hızlı bir şekilde cilt kırışıklıklarını açar. Ödem çözücü etkisi vardır ve hyaluronik asidin dokudaki ömrünü uzatarak kalıcılığını artırır. Bu sayede, H100 aşısı, diğer mezoterapilere göre, etkisi ve etki süresi bakımından farklılık gösterir.

Pro Collagen Peptide: Cildin temel yapı taşlarından olan kollajenin büyüme faktörüdür, kollajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarır. Kırışıklıkların açılmasına, derinin doğal yolla doldurulmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

Kollajenler cildimizin elastikiyetinden ve pürüzsüzlüğünden sorumlu ana protein lifleridir. Derideki kollajenin %80’i tip I ve %20’si tip III şeklindedir. 25 yaşından sonra her yıl, cildimizdeki kollajenin %1.5 unu kaybederiz ve kırışıklıklarımız oluşmaya başlar.

Hexapeptid-8: Büyüme faktörüdür. Yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

Pentapeptid-18: Kas kasılmasını rahatlatarak kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

DMAE: %3.5 oranında bulunur. Deri altındaki kas dokusunu destekleyerek, cildin sıkılaşmasına ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Antioksidan etkisi vardır.

Organic Silica: Derideki kollajen ve elastik fibrillerin artışını sağlayarak, cilt tonusunun düzelmesine yardımcı olur.

B1 ve B6 vitaminleri: Anti-oksidan etkileri vardır. Yaşlanma sürecinin gecikmesinde yardımcı olurlar.

Mineraller: Cildi yapılandırarak, yaşlanma sürecinin gecikmesine yardımcı olur.

Amino Asitler: 7 farklı aminoasit içeir. Aminoasitler, ciltte hücre yenilenmesini artırır. H100 aşısının içerdiği aminoaistler şunlardır.

L-Methionin: L-Methionin proteinin yapıtaşıdır. Cildin genç kalması ve sağlıklı olması için kullanılır.

L-Arginin: Kollajen üretimini arttırır.

Glycin: Hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırır. İmmün sistemi destekler. İnsandaki büyüme hormonunu artırır.

Lipo aminoacid (INCI: undesilenoil fenilalanin): Fenilalanin ve undesilenik asidin sentezlenmesinden oluşan bir birleşimdir. Cilt pigmentasyonunda, hızlı bir aydınlatma etkisine sahiptir.

Lösin: Kas ve cilt dokusundaki yaş bağlı ayrışmayı yavaşlatmada birincil öneme sahip bir amino asittir.

Tirozin: Cilde rengini veren melanini üretir. Askorbik asitle birleştiğinde, kollajeni üreten fibroblastları uyardığı düşünülmektedir.

Alanin: Proteinlerin yapıtaşı olan amino asilerden biridir. Ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Gençlik iksiri H100 aşısı nasıl uygulanır?

Gençlik iksiri H100 aşısı, mezoterapi yöntemi ile uygulanır. Öncelikle uygulama yapılacak cilt temizlenir ve üzerine anestezik krem sürülerek 30 dakika beklenir.

Daha sonra, H100 aşısı, 1er cn. Aralıklarla, derinin orta tabakasına enjekte edilir. İşlem öncesi anestetik krem uygulandığından ve işlem sırasında oldukça ince iğneler kullanıldığından ağrı hissi minimumdur.

Gençlik iksiri H100 aşısı kaç seans uygulanır?

H100 aşısı, cildi yapılandıran, elastikiyeti ve parlaklığı geri kazandıran bir formülasyondur. Yeni başlayan veya devam eden yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede için etkili bir uygulamadır.

Deride yer alan problemlere ve şikayetlere göre; genç ciltlerde 2 seans (14-21 gün ara ile), orta yaşlı ciltlerde 2-3 seans (14-21 gün ara ile ) uygulanır. Uygulama sonrası ortalama bir yıl etkisini gösterir.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple