Kaş arası kırışıklık gidermede en etkili yöntem botoks uygulamalarıdır.

Yapıldıktan 10-15 gün sonra etkisi başlar. Botoks etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 3-5 ay arası devam edebilir.

Kaş arası çizgisi bu bölgede bulunan üç kasın fazla çalışmasından kaynaklanır. Bu bölgede kasların fazla hareketli olmasına veya kasın kalınlığına bağlı olarak değişik derecede kırışıklıklar ortaya çıkar.

Kaş arası kırışıklığı yüze sinirli ve mutsuz bir ifade verir. Sürekli kaş arasını çatmak bir süre sonra kalıcı çizgi yerleşmesine neden olur. Bazı kişilerde kasların çok kalın olması nedeniyle çok derin, oluk şeklinde çizgi yerleşebilir.

Tekrarlanan uygulamalarla kaş çatma alışkanlığı azalır. Böylece kaş arası botoks uygulamaları daha seyrek yapılabilir. Kaş arasında çok derin kırışıklığı olanlarda başlangıçta yapılan botoks uygulamaları kırışıklığı azaltır ancak tam olarak geçmesini sağlamayabilir.

Zaman içinde botoks uygulamalarının tekrarı ile kırışmayı unutan cilt tamir olarak kendiliğinden düzelebilir.

Kaş arası çizgileri tedavisinde başka hangi yöntem kullanılır?

Eğer çok derin çizgi varsa bu süreç çok uzayacağından hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamaları kalan çizginin çabuk ve tam olarak geçmesini sağlayabilir.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple