İstanbul Randevu | Viyana Randevu
İstanbul: +90 533 816 61 98 | Viyana: +43 699 13 14 15 30 | English
Estetik Blog - Op. Dr. Can İşler

Meme Dikleştirme ve Büyütme Ameliyatı Öncesi Hazırlık Nasıl Olur, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik cerrahınızla, diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi, neden ameliyat olmak istediğinizi, bu ameliyattan ne beklediğinizi, ameliyatın şeklini ve olası problemleri konuşmalısınız. Sistemik bir hastalığınız, sigara, ilaç alışkanlığınız, ailenizde herhangi bir meme hastalığı veya meme kanseri var ise doktorunuza mutlaka söyleyiniz.
Plastik Cerrahınız sizinle memelerinizin şekli ve büyüklüğünü, cildinizin durumunu, meme başının ve areolanın yeni yerini, ideal meme büyüklüğünüz ve şeklini, hangi ameliyat tekniğinin ve hangi protezin uygulanacağını, ameliyat sonrası kalacak izi, beklentilerinizi, sonucu etkileyebilecek diğer değişkenleri tartışacak ve bu konuda sizi bilgilendirecektir. Ayrıca 40 yaş altı iseniz meme ultrasonografisi, 40 yaş üstü iseniz mamografi ve meme ultrasonografisi isteyecektir.

Meme dikleştirme ameliyatında, meme dokusu şekillendirilirken bir flep hazırlanır; yani meme dokusu blok halinde olduğu yerden ayrılıp farklı bir yere taşınır. Bu nedenle sigara içiyorsanız, ameliyat öncesi ve sonrası bırakmanız çok önemlidir. Sigara, dolaşımı zaten hassas olan flep dokusunun kan dolaşımını bozup, doku ölümüne neden olabilir. Kullanıyorsanız, ameliyattan 10 gün öncesi ve sonrası aspirin, doğum kontrol hapı, E vitamini almayı bırakmalısınız; çünkü bu ilaçlar ameliyat sonrası kanama riskini artırabilir.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.