İstanbul Randevu | Viyana Randevu
İstanbul: +90 533 816 61 98 | Viyana: +43 699 13 14 15 30 | English
Estetik Blog - Op. Dr. Can İşler

Meme Estetiği ve Meme Küçültme Ameliyatı

meme estetiği

Meme Estetiği

Meme küçültme ve meme estetiği ameliyatının amacı daha küçük, daha şekilli ve kişinin vücut ölçülerine daha uygun doğal görünümlü memeler elde etmektir. Kadının boyu, göğüs kafesi yapısı, omuzlarının genişliği, meme cildinin ve dokusunun durumu, sarkıklığının derecesi, çevre dokularının durumu, koltuk altına uzanan yağlanmalar ameliyatın biçimini, süresini ve memenin yeni şeklini belirleyen etmenlerdir.

Bu ameliyatla memenin uygun kısımlarından doku ve deri fazlalıkları çıkartılır, meme başı, vücut ölçülerine göre hesaplanan, daha yukarıya olması gereken yere alınır. Meme başı yukarı alınırken, meme başı ve areola denilen meme halkasının beslenmesi ve duysal sinir bağlantılarının korunması için çeşitli yöntemler kullanılır. Meme başı halkasında genişleme varsa, halka 4-4.5 cm olan ideal ölçülerine küçültülür.

Meme Dikleştime Ameliyatından Farkı Nedir?


Meme küçültme ameliyatında aynı zamanda meme dikleştirme de yapılmış olur. Meme küçültme ameliyatının dikleştirme uygulamasından farkı; küçültme işleminde meme dokusu çıkarılırken, dikleştirme işleminde sadece fazla olan deri dokusu çıkarılır. Ancak ikisinde de meme başı, olması gereken daha yukarıdaki hesaplanan yerine alınır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

meme küçültme ameliyatı sonucunda kesin olarak ne kadar iz kalacağının önceden belirlenmesi mümkün değildir. Her insanda yara iyileşmesi, iyileşmede rol oynayan doku faktörleri, ten rengi farklıdır. Hasta daha önce bir ameliyat olduysa veya iyileşmiş bir yara izi varsa bu kısmen fikir verebilir.

Meme Estetiği Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Meme küçültme ameliyatı sonunda göğüslere verilen şeklin kaç sene korunacağını söyleyebilmek çok zordur. Bu hastanın yaşına, kalıtsal özelliklerine, cilt özelliklerine, yaşam tarzınıza göre değişir. Unutulmaması gereken nokta, tüm estetik ameliyatlar gibi bu ameliyatın da yaşlanma sürecini durdurmadığıdır. Estetik ameliyatlar yaşlanmayı durduramaz, sadece o sırada gerçekte olandan daha genç ve estetik görünülmesini sağlar.

(Visited 192 times, 2 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.