Meyve asitli peelingler ince çizgilerin giderilmesi, kuruluk giderme, leke ve sivilce tedavisinde kullanılabilir. Meyve asitli peeling, ayrıca cildi yumuşatır, canlandırır.

Meyve asidi olarak bilinen alfa-hidroksi asitler (AHA), bazı besinlerin yapısında bulunan doğal organik asitlerdir.

Meyve asitlerinden glikolik asit şeker kamışından, laktik asit sütten, sitrik asit ve malik asit çeşitli meyvelerden, fitik asit pirinçten elde edilir.

Cilt bakım ürünü olarak hidroksi asitlerin kullanımı Kleopatra kadar eskilere dayanmaktadır. Kleopatra’nın, yüzüne ekşimiş süt sürerek gençliğini koruduğu söylenmiştir. Süt laktik asit içerir.

Meyve asitli peeling nasıl uygulanır?

Meyve asit içeren solüsyon, temiz bir cilde uygulanır. Bir kaç dakika bekletilir ve yüz yıkanır. Bu işlem 10 dakikadan uzun sürmez. İşlemden sonra güneşten koruyucu krem sürülür. Tedavi seansları 1-4 hafta aralıklarla uygulanabilir. Ortalama 6-10 tedavi seansı gereklidir.

Meyve asitli peeling uygulamalarından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi arasındaki sürelerde günde bir veya iki kez düşük konsantrasyonlu meyve asitlili kremler ve yıkama jellerinin kullanılması tedavi etkinliğini arttırmaktadır. En az 30 faktörlü güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

Meyve asitli peeling sonrası neler görülür?

Meyve asitli peeling eğer yüksek asitli olursa batma hissi, kızarıklık, tahriş ve kabuklanma yapabilir. Bu yan etkiler geçicidir. Bu tedavi yöntemi cilt tipi ve yapısına göre uygulanırsa yan etkiler pek fazla görülmemektedir. Günlük aktivitelere ve iş yaşamına devam edebilir

Glikolik asit nedir?

Glikolik asit hastaya bir öğle yemeği saatinde bile uygulanabilir. Herhangi bir uygulama belirtisi olmadan işe dönülebilir. Uygulama kolaylığı nedeniyle glikolik asit, yüzeysel kimyasal soyucular içinde en yaygın kullanılan üründür.

Glikolik asit hangi tedavilerde kullanılır?

Sivilce ve izlerinin tedavisi, kırışıklık, leke ve cilt yenileme tedavisinde kullanılmaktadır. Yapılan çalışmalarda, histolojik olarak deride kollajen yoğunluğu ve elastik liflerin kalitesini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Yaşlanmayla beraber ciltte kollajen sentezi azaldığına göre, kollajen sentezinin arttırılması, yaşlanma sürecinin geciktirilmesinde etkili olabilir. Bu etki aynı zamanda, sivilceden kaynaklanan cilt izlerinin iyileşmesini hızlandırabilir.

Laktik asit nedir?

Laktik asit, pek çok ev ürününde ve nemlendiricide bulunan popüler bir meyve asitli peelingtir. Laktik asit, yüzeysel etkisi ile cilt kalınlığını, deri sıkılığını ve nemini arttırmaktadır.

Yeni peelingler ve kombinasyonlar nelerdir?

Yeni peeling maddeleri tek ya da kombine olarak üretilmiştir. Pek çok peeling solüsyonu, antioksidan ve nemlendiriciler katılarak daha kullanışlı ve daha az yan etkili hale getirilir.

En yeni peelingler pyruvik asit, mandelik asit, fitik asit, polihidroksi asitler, sitrik asit ve malik asit maddelerini değişik kombinasyonlarda içermektedir. Kombine peelinglerin etkinliği yüksek yan etki oranı düşüktür. Değişik maddeler değişik işlevler yaparak daha etkili sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple