İstanbul Randevu | Viyana Randevu
İstanbul: +90 533 816 61 98 | Viyana: +43 699 13 14 15 30 | English
Estetik Blog - Op. Dr. Can İşler

Meme Protezi Türleri

Meme Protezi Türleri

Meme Protezi Türleri

Yuvarlak (round) meme protezi: Yarım küre şeklindedir, orta kısmı en kalın yapıdadır. Yerleştirildikten sonra memenin üst yarısında da dolgun bir görünüm oluşturur. Daha çok kas altı plana yerleştirilir.

Anatomik (damla, teardrop) meme protezi: Yağmur damlasına benzer, üst kısmı ince, alta doğru genişleyen yapıdadır. Yerleştirildikten sonra memenin alt yarısında dolgun bir görünüm oluşturur. Arzu edilen meme şeklini andırdığı için, direkt meme ile uyumlu bir şekil ve büyütme etkisinden faydalanılır. Düşük miktarda meme sarkmasının olduğu, yani ek olarak dikleştirmenin gerekmediği durumlarda kullanılır ve bu şekilde protezin memeyi dikleştirme etkisinden de faydalanılır.

Anatomik meme protezi ise daha çok kas üstü plan için kullanılır. Kas altı plana yerleştirilirse, kasın proteze yaptığı baskı nedeniyle, dekolte bölümünde daha düşük miktarda büyütme etkisi sağlar. Ayrıca bazı nedenlere bağlı, protezin dönmesi ile oluşan şekil bozuklukları görülebilir. Yüksek profilli olanlarda ise bu problem daha nadir ortaya çıkmaktadır.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.