Permalip, doku içinde erimez ve kalıcıdır. Dolgun dudaklara sahip olmak için en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesidir.

Dolgun dudaklara sahip olmak için neler yapılabilir?

  • Dolgun dudaklara sahip olmak için, vücut tarafından 6-8 ayda emilen hyalüronik asit bazlı geçici dolgular yapılabilir.
  • Kişinin, ameliyathane şartlarında kendi vücudundan alınarak yapılan yağ enjeksiyonları ve dermofat greft olarak adlandırılan yağ dokusu, dudakların dolgunlaştırılmasında kullanılabilir.

Bahsedilen bu iki yöntemde uygulanan dolgular, belli bir süre sonra etkisini yitirir, erir.

  • Ömür boyu kalıcı olan dolguların enjeksiyon yöntemiyle yüze veya dudak bölgesine uygulanması zararlıdır, bu şekilde kullanım uygun değildir.
  • O halde, dolgun, hacimli ve kalıcı dudaklara sahip olabilmek için yapılması gereken, kalıcı bir dudak implantı olan Permalip in uygulanmasıdır.

Kalıcı dudak implantı Permalip

Dolgun dudaklara sahip olmak için en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesi geçici dolgulardır. Ancak hastalar, ya kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi talep ederlerse ne olacak? İşte bu durum, Permalip kalıcı dudak silikonu ile çözümlenmektedir.

Permalip nedir?

Permalip, dudağa benzer jelibon kıvamında, hiçbir şekilde akışkan olmayan, patlamayan, sızmayan bir dudak silikonudur. Ömür boyu kalıcı olan, bozulma, kopma, aşınma yapmayan, oldukça yumuşak, dudağa uyumlu olan permalip, FDA ve CE tarafından onaylıdır. Vücutla uyum ile ilgili tüm uyum testlerinden geçmiştir, ödem ve şekil bozukluğuna kesinlikle yol açmaz.Uzun yıllardır, bir kalıcı dudak implantı olarak kullanılmaktadır.

Permalip kalıcı bir dudak dolgusu işlemi değil, kalıcı dudak dolgunlaştırma, dudak büyütme işlemidir.

Daha önceden var olan dudak protezleri ile Permalip arasındaki farklar nelerdir?

Permalip, % 100 saf, yumuşak silikon elastomer’den imal edilmiştir; yüzeyi pürüzsüz ve porozsuzdur. Bu özellikleri sayesinde, diğer dudak dolgunlaştırıcı materyellerinde olan negatif yan etkiler Permalip (dudak silikonu)’te yoktur. PermaLip® suni bir görüntü yaratmaz; konuşurken yada gülerken dudakların sert ve şekilsiz görünmesine yol açmaz; dokunulduğunda yabancı doku hissi uyandırmaz. Uygulama sonrasında, dudaklarını doğal kıvrımları aynen korunur, dudak hareketlerinde ve mimiklerinizde herhangi bir değişikliğe yol açmaz. Özel bir kapsül içerisinde olduğu için, ödem ve alerji riski taşımaz.

Permalip, diğer enjeksiyonla uygulanan dolgu maddeleri ile karşılaştırabilir mi?

Permalipi, diğer dudak dolgu maddeleriyle karşılaştırmak çok doğru değildir. Diğer dolgu maddeleri, vücut tarafından yıkılmaları nedeniyle, 8-12 ayda bir enjeksiyon yapılarak ilave gerektirir. Tekrarlayan enjeksiyonlar yüksek maliyetli olmaktadır. Permalip ise tek bir uygulama sonrası, siz istediğiniz sürece dudaklarınızdaki dolgun görünümü muhafaza etmektedir.

Permalip diğer dudak dolgunlaştırma tekniklerinden farklı mıdır?

Dudak dolgusu uygulaması, tekrarlanması gereken ve ucuz olmayan bir uygulamadır. Oysa Permalip, kalıcı, kolay uygulanan ve istenildiğinde çıkarılabilen bir dudak dolgunlaştırma seçeneğidir. Özellikle komplikasyonların sıkça görüldüğü kalıcı dudak dolgularının aksine, Permalip yumuşak ve dudak konturlarıyla uyumlu, kalıcı bir teknik olarak öne çıkmaktadır.

Permalip enjeksiyon şeklinde uygulanan bir ürün müdür?

Hayır. Permalip, yumuşak, tek parça silikondan üretilmiş ve özel bir kapsül içinde olan bir dudak implantıdır. Bu sayede kalıcı olmasının yanında, istenildiğinde kolaylıkla çıkarılması da mümkündür.

Permalip kalıcı dudak dolgunlaştırma nasıl uygulanır?

Permalip uygulaması oldukça pratiktir. İşlem lokal anestezi altında dudağın uyuşturulmasıyla gerçekleştirilir. Uygulama yaklaşık 20-30 dakika kadar sürmektedir. Dudak köşesine yakın kısmından 1-2 mm lik bir küçük alan açılır. Özel bir aletle bu giriş yerinden, sizin için uygun olarak seçilen Permalip, dudağın kırmızı kısmının altına ve dudağın diğer köşesine doğru ilerletilir. Permalip uygun pozisyonda yerleştirildikten sonra, dudak köşelerine birer adet eriyen dikiş konulur. Bu dikişleri almaya gerek olmaz, kendiliğinden erir. Permalip, hem üst, hem de gerekirse alt dudağa uygulanabilir.

Permalip uygulaması ağrılı mıdır?

Hayır. Uygulama, lokal anestezi altında yapılır ve ağrısızdır.

Permalip kalıcı dudak implantı uygulamasından sonra neler olur?

Permalip kalıcı dudak implantı işlemini takip eden gün, normal aktivitelerin çoğuna devam edebilir. Bu uygulama sonrası, dudakta hafif bir ödem, şişlik ve gerginlik meydana gelir. Bu bulgular 3-4 gün içinde azalır, genellikle 7-10 günde tamamen normale döner. Kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi sonrasında, 3-4 saat soğuk uygulaması yapmak, şişlikleri azaltır. Bazen uygulama yapılan kişiye bağlı olarak hafif morluklar oluşabilir. Bu morluklar takip eden birkaç gün içinde kaybolurlar. Ağrı şikayeti nadiren olur ve bu şikayet birkaç günde geçer. Uygulamadan sonra 5-6 gün kadar, ağzı aşırı derecede zorlayacak esneme, germe gibi hareketlerden kaçınılması gereklidir. Bunun dışında 5 gün kadar önerilen antibiotiğin kullanılmalıdır.

Permalip uygulaması sonrası çok morarma olur mu?

Genellikle çok morarma olmaz. Ancak bazı kişiler, genel olarak morarmaya yatkınlık gösterebilirler. Böyle bir durumda, merhemler kullanılarak, morarma kısa sürede geçirilir.

Permalip uygulama sonuçlarını ne zaman görebilirim?

Uygulamadan 3-4 gün sonra ödem ve gerginlik geçer ve sonuç belirgin hale gelir

Permalip uygulamasında enfeksiyon riski var mıdır?

Permalip uygulaması sonrası, kısa bir süre için antibiotik kullanımı yerinde olur. Nitekim, yapılan tüm tıbbi uygulamalarda, %1’den daha düşük bir enfeksiyon riski mevcuttur.

Permalip kalıcı dudak dolgusu patlar mı yada dağılır mı?

Permalip, dudağın şeklinde olan bir silikondur, patlamaz, akmaz, yayılmaz, sızdırma gibi bir durum söz konusu değildir.

Permalip uygulamasından sonra dudaklarımda ne hissederim?

Permalip dudak implantı jelibon kıvamındadır, tamamen dudağa uyumlu bir silikondur. Dolayısıyla yabancı cisim gibi hissedilmez, öpüşmede, yemek yemede fark edilmez. Ancak elle bastırılarak tutulduğunda hissedilebilir. Bunu silikon ile meme büyütmedeki his gibi düşünebilirsiniz. Hastalar göğüslerine dokunduklarında kendi göğüslerini hissederler ama elbette bastırıldığında ya da kenarlarında silikonu hissedebilir ve varlığını bilirler.

Permalip ile sadece üst dudaklarda mı dolgunlaştırma yapılabilir?

Permalip hem üst dudaklarda hem de alt dudaklarda kalıcı dolgunluk sağlamaktadır. Dolayısıyla her iki dudağa da uygulanabilir.

Permalip ile kalıcı dudak dolgusu arasında ne fark vardır?

Yüzde ve özellikle dudaklarda akışkan kalıcı dolgu uygulaması sağlıklı değildir. Permalip akışkan değil, tamamen solit bir implanttır. Çevresine yapışmaz, reaksiyon göstermez, istendiği zaman da kolaylıkla çıkartılabilir. Kalıcı dolgu ise dokuların içine girdiği için çıkartılamaz, reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden dudakta ya geçici dolgu kullanmak gerekir, ya da kişi kalıcı olarak dolgunluk istiyorsa, permalip tercih etmek gerekir.

Permalip kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemininde, implantın büyüklüğüne nasıl karar verilir?

Permalip kalıcı dudak silikonunun değişik boyutları vardır. Kalınlıkları ve uzunlukları, doğal dudak kıvrımlarıyla uyumlu olarak değişmektedir. Kişinin dudağına uygun bir seçim yapabilme şansı bulunmaktadır. Beklentilerinize uygun boy ve dolgunluktaki PermaLip, doktorunuz tarafından seçilerek size uygulanacaktır.

Permalip dudağa yerleştirildikten sonra çıkartılabilir mi?

Permalip uygulaması yaptırdınız, ama sonra vazgeçtiniz, bu durumda kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Permalip, doku içinde erimez ve kalıcıdır. Çevre dokuya yapışmadığı için, dudakta hiçbir deformasyona yol açmadan çıkartılabilir. Kolayca çıkarılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Permalip başkaları tarafından hissedilir mi?

Permalip, uygulama sonrası, kısa sürede normal doku yumuşaklığına ulaşır; dokunma ve öpüşme esnasında dahi hissedilmez.

Permalip kalıcı dudak dolgusu fiyatları nelerdir?

Kalıcı dudak dolgusu fiyatları, permalip dudak silikonunun üst ya da alt ve üst dudağa uygulanmasına bağlı olarak değişmektedir. Normalde lokal anestezi altında kolaylıkla yapılan bu uygulamayı, bazı kişiler uyutularak istemektedir. Bu durumda permalip implantı sedasyon anestezisi ile uygulanmaktadır ki, bu durum da permalip uygulama fiyatlarına etki eden bir faktördür.

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Ameliyatın Karnesi

İstanbul’da kalınması gereken süre:

Yaş sınırı:

Ameliyat öncesi hazırlık:

Operasyonun yapıldığı yer:

Anestezi şekli:

Süre:

Hastanede yatış süresi:

Dren:

Ağrı:

Şişme, morarma:

Pansuman:

Dikişler:

İşe ve günlük hayata dönüş:

Spor:

Son şekil:

Sonuçların kalıcılığı:

Biz Sizi Arayalım

Yurtdışında mısınız?

Eğer Avusturya, İsviçre veya Almanya’da yaşıyorsanız
buradan randevu alabilirsiniz.

Viyana, Basel ve Zürich’te
Estetik Ameliyatlar

Yurt dışı denklik diplomalarım (Almanya, Avusturya, İsviçre) ve ikinci Avusturya vatandaşlığım sayesinde hastalarımı Viyana’daki kliniğimde de kabul etmekteyim. Her ay düzenli olarak Viyana, Basel ve Zürich seyahatlerim ile hastalarımın ameliyat ve medikal estetik uygulamaları sonrası kontrollerini  yapmaktayım. İyi derecede Almanca bildiğim için Türkçe’ye hakim olmayan hastalarımla gayet iyi iletişim kurabilmekteyim.

Eğer Viyana’da, Basel’da veya Zürich’te yaşıyorsanız, estetik ameliyatlarınızı dilerseniz İstanbul’da da olabilirsiniz. Ameliyat sonrası sürecinizi bizzat Viyana’daki kliniğimde takip ediyor ve sağlıklı bir post-op dönemi geçirmenizi sağlıyorum.

Tüm estetik ameliyat ve uygulamalarınız için aşağıdaki randevu oluştur butonu ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede tanışmak dileği ile…

- Op. Dr. Can İşler | Nişantaşı | Viyana

Op. Dr. Can İşler. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı & Genel Cerrahi Uzmanı 2020.
İstanbul, Viyana, Basel ve Zürich'te esetik ameliyat ve uygulamalar.
Bu web sitesindeki içerikler tamamen toplumu bilgilendirme amaçlıdır. Doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz.
Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op. Dr. Can İşler sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.
Gizlilik Politikası | Çerez Politikası
Web Tasarım: Simple